Uśmiechnij się :-)

 

Czym się zajmuje stomatologia estetyczna?

26 stycznia 2023by admin

Piękny uśmiech dodaje pewności siebie, poprawia samopoczucie, zwiększa atrakcyjność oraz ułatwia nawiązywanie relacji, zarówno w życiu prywatnym, jak i biznesie. Białe, proste zęby mają więc ogromne znaczenie estetyczne. Aby poprawić wygląd uzębienia poprzez przywrócenie im naturalnego piękna, warto zdecydować się na zabiegi stomatologii estetycznej. Jakie?

Stomatologia estetyczna – co to takiego?

Kiedyś o wyglądzie uzębienia decydowały wyłącznie geny, obecnie osoby, które chcą cieszyć się pięknym, zdrowym uśmiechem, mogą zdecydować się na skorzystanie ze specjalnych zabiegów przeprowadzanych w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych.

Stomatologia estetyczna to dział medycyny skoncentrowany na poprawie wyglądu zębów poprzez zmianę ich koloru, kształtu oraz redukcję przebarwień, a także rysów twarzy. W trakcie wykonywania poszczególnych zabiegów, stomatolog stosuje nowoczesne urządzenia (lampy, lasery itd.) i specjalne materiały wysokiej jakości. Dzięki temu uzyskany efekt jest satysfakcjonujący i długotrwały.

Stomatologia estetyczna – zakres zabiegów

Zastanawiasz się, jakie zabiegi poprawiające wygląd zębów można wykonać w ramach stomatologii estetycznej? Najpopularniejsze to:

  • Skaling zębów – to zabieg polegający na usuwaniu kamienia nazębnego zgromadzonego w okolicach szyjek zębowych. Regularne oczyszczanie zębów z osadu i złogów jest niezwykle ważne. Zabieg nie tylko polepsza wygląd uzębienia, lecz także zapobiega stanom zapalnym dziąseł oraz takim chorobom, jak paradontoza czy próchnica.
  • Piaskowanie zębów – to zabieg, dzięki któremu również można usunąć zmineralizowaną płytkę nazębną. Najczęściej wykonywany jest w przypadku dużej ilości kamienia nazębnego. Dodatkowo podczas zabiegu piaskowania zębów, usuwane są przebarwienia.
  • Wybielanie zębów za pomocą lampy lub lasera – to bardzo skuteczny i szybki sposób na rozjaśnienie zębów. W trakcie zabiegu stomatolog nakłada na uzębienie specjalny preparat, który jest następnie aktywowany przez światło generowane przez lampę lub laser.
  • Wybielanie nakładkowe zębów – po usunięciu kamienia nazębnego i ubytków, stomatolog robi odlew kształtu zębów, a następnie tworzy specjalne nakładki wybielające do stosowania w domu. Pacjent powinien nosić nakładki wypełnione żelem wybielającym kilka godzin dziennie przez kilka/kilkanaście dni. W ten sposób uzyska się efekt rozjaśnienia uzębienia o kilka tonów.
  • Licówki – aby zmienić kształt uzębienia, stosuje się licówki wykonane z porcelany bądź materiału kompozytowego. Dzięki nim można nie tylko wyrównać uzębienie. Licówki pomogą również w przypadku złamania lub ukruszenia zębów.

Stomatologia estetyczna – podsumowanie

Stomatologia estetyczna to szereg zabiegów przeprowadzanych w celu poprawy wyglądu zębów i twarzy. W ramach stomatologii estetycznej, dentysta może wykonać skaling, piaskowanie i wybielanie zębów nakładkowe lub za pomocą lampy/lasera. W przypadku nieestetycznego kształtu uzębienia, trwałych przebarwień czy złamań, stosuje się licówki.

Stomatologia We Smile
ul. Rozłogi 18 | lok. U8 Warszawa-Bemowo
Recepcja
pon-pt: 9:00-20:00 | sob: 10:00-15:00
Certyfikaty i Dyplomy
Polub Nas

Otrzymuj informacje o promocjach i nowościach stomatologii na Bemowie.

WeSmile 2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Copyright 2021 by WeSmile. Prawa zastrzeżone.