Uśmiechnij się :-)

 

Protetyka
i implanty zębowe

Czy marzyłeś kiedyś by mieć piękny hollywoodzki uśmiech?

Piękny, biały, zdrowy uśmiech jest marzeniem chyba każdego pacjenta. Ważne jest jednak, aby uśmiech był naturalny i nie sprawiał wrażenia sztuczności. W We Smile na Bemowie spełniamy wasze marzenia o naturalnym, ale jednocześnie pięknym uśmiechu.

Stomatologia estetyczna koncentruje się na leczeniu, ale jednocześnie zwraca szczególną uwagę na aspekty estetyczne uśmiechu. Nasi specjaliści stomatologii estetycznej zajmą się uzupełnieniem brakujących zębów, korektą kształtu i kolorystyki istniejących zębów, oraz rehabilitacją narządu żucia.

Chcesz przestać wstydzić się uśmiechu?
Protetyka w We Smile

Dostępne w klinice We Smile technologie wax-up i mock-up pozwalają pacjentowi na obejrzenie finalnego efektu korekty, zanim będzie ona faktycznie miała miejsce.

Taka „przymiarka” nowego uzębienia pozwala na wprowadzenie oczekiwanych przez pacjenta zmian na etapie projektowania uśmiechu.

Protetyka i Implanty | BemowoProtetyka i Implanty | Bemowo

Przykład zmiany uśmiechu

Metamorfoza u pacjenta lat 40, zabieg został wykonany przez doktora Kamila Sarema.

Pacjent przeszedł długą drogę, leczenie chirurgiczne, ortodontyczne, endodontyczne i finalnie protetyczne aby uzyskać ten piękny uśmiech.

Dolne zęby zostały wybielone nakładkami wybielającymi, a na górze wykonano 10 koron pełnoceramicznych.

Utrata zębów to nie tylko problem estetyczny, to również zmniejszenie wydolności żucia, zaburzenie czynności stawów skroniowo żuchwowych. Braki zębów mogą być przyczyną poważnych dolegliwości bólowych głowy.

Dzisiaj stomatologia estetyczna i protetyka dysponują niezwykłymi rozwiązaniami, które diametralnie mogą poprawić estetykę uśmiechu.

To nie tylko implanty, ale też i odbudowy zębów typu inlay i onlay, zarówno kompozytowe, jak i pełnoceramiczne, licówki pełnoceramiczne oraz bardzo popularne licówki kompozytowe (bonding), korony pełnoceramiczne na własne zęby i na implantach, protezy osiadające akrylowe, protezy elastyczne, protezy szkieletowe, protezy na implantach. Również mosty pełnoceramiczne i porcelanowe na podbudowie metalowej, mosty adhezyjne, wkłady koronowo-korzeniowe ze stali i z włókna szklanego.

Dlaczego tak ważna jest odbudowa braków zębowych?

Pozostawienie braku zębowego bez odbudowy powoduje:

  • zanik kości
  • przesuwanie się, przechylanie się sąsiednich i przeciwstawnych zębów w kierunku luki
  • choroby dziąseł i przyzębia
  • trudności w przeżuwaniu kęsów pokarmowych
  • zmiany w rysach twarzy

Implanty są rozwiązaniem, które zapobiega temu i skutecznie podnosi nie tylko estetykę, ale i jakość naszego życia.

Protetyka stomatologiczna – czym jest?

Protetyka jest dziedziną stomatologii, która stale się rozwija i wprowadza nowe, innowacyjne rozwiązania, które pozwalają osobom zmagającym się ze zniszczonymi zębami lub też brakiem uzębienia cieszyć się z pięknego i estetycznego uśmiechu. Leczenie protetyczne jest trwałe i bezbolesne, polega na wykonaniu odpowiedniego i dopasowanego do indywidualnego zgryzu pacjenta uzupełnienia, które odbudowuje tkanki zębów lub też całkowicie je zastępuje, przywracając tym samym naturalne funkcje żucia.

Niestety, ubytki w uzębieniu mogą doprowadzić do wielu poważnych konsekwencji zdrowotnych, między innymi do zniekształcenia wyglądu twarzy czy też niekorzystnie wpłynąć na zgryz. Osoby, które mają pewne braki w uzębieniu powinny jak najszybciej poddać się odpowiedniemu leczeniu. W wielu przypadkach świetnym rozwiązaniem okaże się właśnie leczenie przy wykorzystaniu uzupełnień protetycznych.

Kiedy umówić wizytę u protetyka?

Do gabinetu protetycznego We Smile powinny zgłosić się osoby, które zmagają się z brakami w uzębieniu. Niestety, oprócz nieestetycznego wyglądu, tego typu braki mogą doprowadzić do obciążenia sąsiednich zębów, a także utrudnić prawidłową higienę jamy ustnej i być przyczyną problemów ze zdrowymi zębami. Braki w uzębieniu zaburzają bardzo często także symetrię twarzy, co skutkować może powstawaniem nowych zmarszczek. Twarz bardzo często zapada się i zniekształcają się jej rysy.

Uzupełnienie protetyczne stosuje się również przy ukruszonych koronach. Ukruszenie korony może mieć miejsce podczas uprawiania sportu czy spożywania twardych pokarmów.

Protetyka cyfrowa

To bardzo dynamicznie rozwijająca się gałąź protetyki. Dotychczas odwzorowanie zgryzu oraz kształtu i ustawienia poszczególnych zębów pacjenta dokonywane było za pomocą pobieranych na wizycie lekarskiej wycisków. W klinice We Smile dysponujemy nowoczesnym skanerem wewnątrzustnym, który w wielu przypadkach może zastąpić dotychczasową procedurę z wykorzystaniem masy wyciskowej.

Technika CAD/CAM daje nam możliwość zeskanowania uzębienia pacjenta w formie cyfrowej za pomocą wprowadzenia do jamy ustnej pacjenta skanera.

Przy pomocy kamery, znajdującej się na końcówce skanera, wykonujemy serię zdjęć cyfrowych. Tak wykonane zdjęcia służą technikowi do przygotowania uzupełnienia protetycznego, które w bardzo dokładny sposób będzie odwzorowywało anatomiczne warunki jamy ustnej i uzębienia pacjenta.

Rodzaje uzupełnień protetycznych

Można wyróżnić uzupełnienia stałe oraz ruchome. Rodzaj uzupełnienia protetycznego dobiera podczas konsultacji lekarz-protetyk.

Uzupełnienia stałe osadzone są zazwyczaj na zębach przy użyciu specjalnych wypełnień, co zapewnia pacjentowi duży komfort. Uzupełnieniami protetycznymi ruchomymi są zwykle protezy zębowe wyjmowane. Dzięki nowoczesnym technologiom stosowanym podczas wykonywania protez ruchomych, pacjenci mogą swobodnie jeść i nie martwić się ich stabilizacją.

Do uzupełnień protetycznych stałych można zaliczyć: korony, mosty, licówki, nakłady, czyli wypełnienia ubytków w zębie wykonane w postaci plomby, dopasowanej dokładniej do kształtu ubytku, a także wkłady koronowo-korzeniowe.

Do uzupełnień ruchomych należy zaliczyć przede wszystkim protezy dentystyczne szkieletowe, stosowane przy brakach zębowych, zbyt rozległych, w których nie można zastosować, na przykład mostu. Mocuje się je na wcześniej okoronowanych zębach pacjenta. Główną częścią tych protez ruchomych jest szkielet, który składa się z klamer i cierni. Klamry odpowiadają za utrzymanie protezy, natomiast ciernie są specjalnymi wypustkami, które opierają się na powierzchniach żujących zębów pacjenta. W ten sposób przenoszone są siły żucia przez zęby i ozębną na kości szczęki lub żuchwy. Rozwiązanie to jest niezwykle korzystne dla zdrowia pacjenta.

Do najbardziej popularnych protez ruchomych wykorzystywanych w większości przypadków należą oczywiście protezy zębowe osiadające częściowe i całkowite. Wykonane są one z tworzyw sztucznych, najczęściej wykorzystuje się do tego akryl. Protezy osiadające stosuje się w przypadku częściowego lub też całkowitego bezzębia. Umieszcza się je na podniebieniu oraz dziąsłach i poprzez zassanie trzymają się one na szczęce. W przypadku dolnej protezy najczęściej jednak stosuje się preparaty mocujące protezę dentystyczną.

Protezę częściową stosuje się u pacjentów, którzy mają część swoich zębów, mocuje się ją za pomocą metalowych drucików, haczyków.

Proteza dentystyczna – jak dbać o jej higienę?

Należy pamiętać, że o protezy zarówno te stałe, jak i ruchome, trzeba odpowiednio dbać, czyli regularnie je czyścić. Bardzo ważne jest to w przypadku protez ruchomych, które mogą powodować gromadzenie się resztek pokarmu w jamie ustnej, co po czasie doprowadza do stanu zapalnego błony śluzowej czy też jest powodem nieprzyjemnego zapachu z ust.

Protezę zębową należy po każdym posiłku wyjąć i opłukać bieżącą wodą oraz wyczyścić przy użyciu specjalistycznych szczoteczek do protez. Oczywiście proteza nie podlega procesowi próchnicy, jednak niewyczyszczona, może zainfekować pozostałe zęby w jamie ustnej.

bottom

Zarezerwuj Wizytę
+48 734 000 408

    • Implanty

    • Licówki

    • Korony

    • Mosty

    Sprawdzonym sposobem na przywrócenie pięknego uśmiechu są implanty zębowe, to bardzo trwałe, sztuczne zamienniki korzeni zębów. Mają za zadanie odtworzyć funkcję naturalnych korzeni zębów, których brakuje w jamie ustnej pacjenta.

    Implant zębowy to struktura, która umożliwia odtworzenie utraconego zęba. Sam implant stanowi podstawę tej konstrukcji, ponieważ jest on śrubą wszczepianą w miejsce, gdzie wcześniej znajdował się korzeń zęba. Na implancie montuje się koronę protetyczną dopasowaną kolorystycznie do reszty uzębienia.

    Współczesna stomatologia pozwala na wykorzystanie implantów oraz koron wykonanych z różnych materiałów.

    W jaki sposób wszczepia się implanty?

    Implanty zębowe stosowane są w celu przenoszenia obciążeń, powstających w trakcie spożywania pokarmów, na kość w którą są wkręcane. Powierzchnia implantu jest gwintowana i swoim kształtem przypomina walec, najczęściej przyjmując formę małych tytanowych wkrętów. Implant zostaje umieszczony przez lekarza w kości szczęk pacjenta w miejscu brakującego zęba – w rezultacie w ten sposób odbudowany zostaje korzeń zęba.

    Aby w jamie ustnej pojawił się cały ząb, do implantu zostaje dołączona (dokręcona) korona protetyczna i dopiero wówczas możemy mówić o odbudowie brakującego zęba z użyciem implantu. Chirurg stomatolog, wykonujący zabieg wstawiania implantów, ma możliwość zarówno uzupełniania pojedynczych braków w uzębieniu, jak i leczenia bezzębia.

    Implanty – dlaczego warto je wszczepić?

    Leczenie implantologiczne przynosi szereg korzyści. Nie tylko poprawia estetykę i wygląd uśmiechu oraz wpływa pozytywnie na samopoczucie pacjentów, ale jest również skuteczne i korzystne dla zdrowia. Niestety, braki w uzębieniu mogą doprowadzić do rozchwiania i przeciążenia pozostałych zębów i stać się przyczyną zaburzeń narządu żucia lub wad zgryzu. W momencie, kiedy kość nie jest odpowiednio obciążona korzeniem oraz zębem czy implantem, zaczyna stopniowo zanikać. Dzięki wszczepieniu implantu można odbudować utracony ząb i uzupełnić braki pojedynczych zębów oraz tak zwanych skrzydłowych, czyli tych, które występują w bocznych odcinkach szczęki.

    Etapy leczenia implantologicznego

    Leczenie implantologiczne dzieli się na kilka etapów. Poniżej przedstawiamy, w jaki sposób przebiega w We Smile.

    Wizyta w gabinecie

    Podczas pierwszej wizyty stomatolog przeprowadza ogólny wywiad z pacjentem. Sprawdza stan uzębienia, a także ocenia, jakie są możliwości odbudowy poszczególnych zębów przy wykorzystaniu implantów. Podstawą konsultacji i oceny uzębienia jest oczywiście RTG pantomograficzne.

    W niektórych przypadkach specjalista może zlecić również wykonanie dodatkowych badań, na przykład tomografii komputerowej lub densytometrii kości. Wszyscy pacjenci, którzy mają już wcześniej wykonane RTG, powinni zabrać je ze sobą na wizytę. Jeżeli takowym badaniem nie dysponują, nasz specjalista zleci jego wykonanie.

    Wszczepienie implantu

    Wszczepienie implantu jest zabiegiem bezbolesnym, wykonanym w niezwykle delikatny sposób, przy znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu pacjenci otrzymują od lekarza konkretne zalecenia, w jaki sposób muszą postępować dalej. Wizyta kontrolna w gabinecie odbywa się zazwyczaj mniej więcej dwa tygodnie po wszczepieniu implantu.

    Uzupełnienie protetyczne

    Odbudowa protetyczna na implancie jest wykonywana zwykle od mniej więcej 2 do 6 miesięcy po zabiegu implantacji. Obszar zabiegowy musi się dobrze wygoić. Czas ten jest dobierany indywidualnie do każdego pacjenta.

    licówki - protetyka stomatologiczna
    Protetyka i Implanty | BemowoProtetyka i Implanty | Bemowo

    Licówki to cienkie płytki nakładane na powierzchnię zębów w celu zamaskowania widocznych problemów estetycznych i zdrowotnych, takich jak przebarwienia, nierówny koloryt, a także niewłaściwy kształt czy niewystarczająca wielkość zębów. Licówki wykonuje się z kilku podstawowych materiałów.

    Wyróżniamy między innymi licówki:

    • porcelanowe,
    • ceramiczne,
    • pełnoceramiczne,
    • akrylowe,
    • kompozytowe.

    Najczęściej licówki stosowane są w celu korekcji kształtu zęba lub by zmienić jego kolor.

    Na zdjęciu przykład stosowania bondingu (licówek kompozytowych) zębów przednich wykonane przez lekarza stomatologa Kamila Sarema.

    Licówki kompozytowe skutecznie maskują niedoskonałości estetyczne uzębienia, nie są jednak tak trwałe ani naturalne w wyglądzie, jak licówki porcelanowe. Na tego typu rozwiązanie pacjenci najczęściej decydują się więc ze względów finansowych. Różnica w cenie miedzy licówką kompozytową a porcelanową może być nawet 10-krotna.

    Ponadto znaczącą zaletą licówek z kompozytu jest krótki czas wykonania – najczęściej pacjent ma pięknięszy uśmiech już po jednej wizycie.

    Licówki porcelanowe są obecnie najszerzej stosowanym standardem na rynku ze względu na wytrzymałość mechaniczną – ich żywotność szacuje się na 7-10 lat. Niezwykle istotny jest też naturalny wygląd. W odróżnieniu od licówek kompozytowych, które wyglądają sztucznie, porcelanowe są łatwe do wkomponowania w estetykę jamy ustnej.

    Nieznacznym minusem jest długość całej procedury związanej z wykonaniem i założeniem licówek porcelanowych, a to z racji tego, iż są one wytwarzane w pracowni protetycznej – w związku z tym pacjent musi odbyć kilka wizyt. Znacznie większym minusem jest jednak cena.

    Licówki ceramiczne

    Licówki ceramiczne są nieco trwalsze i droższe od typowych licówek kompozytowych. Wykonuje się je z wypalanej w piecu masy złożonej z kwarcu, kaolinu, krzemionki oraz różnych barwników. Wszystkie te półprodukty zapewniają licówkom trwałość, często większą od szkliwa zęba. Ich wygląd jest bardzo zbliżony do wyglądu naturalnego zęba, ponieważ ceramika daje możliwość uzyskania odpowiedniej jasności, a także przezierności danego koloru.

    Licówki pełnoceramiczne

    Licówki pełnoceramiczne to specjalne nakładki, które wykonywane są metodą napalania poszczególnych warstw, a nie tłoczenia. Dzięki temu mają one naprawdę minimalną grubość. Podczas mocowania, wyglądają niemal identycznie, jak naturalne zęby oraz wymagają niewielkiej ingerencji w strukturę zęba. U osób, które zdecydują się na ich założenie, nie trzeba zwykle wykonywać znaczącego szlifowania zębów. Są bardzo wytrzymałe.

    Licówki akrylowe

    Licówkami akrylowymi nazywa się nakładki, które są wykonane z masy akrylowej, utwardzonej przez gotowanie czy też samopolimeryzującej, utwardzonej światłem. Najczęściej stosuje się je tymczasowo, gdy pacjent czeka aż protetyk wykona dla niego dopasowane licówki z trwalszych materiałów, takich jak na przykład ceramika czy też kompozyt.

    Licówki – efekty i zalety

    Główną zaletą zdecydowania się na założenie licówek jest estetyczniejszy wygląd zębów i ładniejszy uśmiech. Wykorzystuje się je do maskowania zębów wyszczerbionych, pękniętych, krzywych czy też uszkodzonych w jakikolwiek sposób. Licówki zalecane są również pacjentom z widoczną diastemą (szparą między jedynkami).

    Założenie licówek pozwala pacjentom osiągnąć śnieżnobiały, piękny uśmiech. W ten sposób można bardzo łatwo poprawić również kolor uzębienia, zwłaszcza u osób, zmagających się z przebarwieniami zębów, których nie można usunąć poprzez wybielanie.

    Należy pamiętać, że licówki można założyć tylko wtedy, gdy pacjent ma wszystkie zęby wyleczone lub też zdrowe. Dlatego przed wykonaniem zabiegu nałożenia licówek stomatolog przeprowadza wywiad i wykonuje niezbędne badania. W tym celu należy udać się do gabinetu wraz z aktualnym zdjęciem RTG.

    Czym są korony porcelanowe?

    Korona porcelanowa to nakładka na ząb, pozwalająca przywrócić kształt, wielkość, kolor i funkcje uszkodzonego zęba, gdy nie da się go odbudować za pomocą standardowego wypełnienia. Stanowi remedium na odzyskanie naturalnego wyglądu zębów zniszczonych na skutek próchnicy bądź urazu mechanicznego. Koronę przykleja się do zęba na stałe, więc w przeciwieństwie do protezy, nie ma potrzeby wyjmowania jej.

    Czas użytkowania korony porcelanowej

    W koronach porcelanowych docenia się przede wszystkim estetykę i trwałość, która jest znacznie większa niż w przypadku koron pełnoceramicznych. Czy da się oszacować czas użytkowania takiej korony? Nie do końca, bowiem w głównej mierze zależy on od stanu zęba, na którym korona została osadzona i od warunków zgryzowych. Korona porcelanowa wykonana z bardzo dobrej jakości materiału, na dobrze rokującym zębie powinna jednak bez problemu utrzymać się przez wiele lat.

    Przebieg opracowania koron

    • I wizyta: Konsultacja protetyczna, lekarz dentysta przedstawia pacjentowi plan leczenia, koszty oraz możliwe powikłania.
    • II wizyta: lekarz szlifuje ząb w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny dla pacjenta. Następnie specjalista pobiera wyciski, które trafiają do technika dentystycznego. Na zakończenie wizyty zakładana jest tymczasowa korona ochronna.
    • III wizyta: przymiarka struktury przyszłej korony.
    • IV wizyta: Po przymiarce i zaakceptowaniu pracy przez lekarza koronę można zacementować w ustach pacjenta na stałe.

    Korony zębowe – wskazania

    Korony wykorzystuje się powszechnie w celu między innymi rekonstrukcji zębów leczonych kanałowo lub też zębów z wrodzonym brakiem szkliwa. Są, tuż obok mostów, najbardziej popularnym rodzajem uzupełnień protetycznych. Poniżej wskazujemy, kiedy warto jeszcze zdecydować się na wykonanie koron.

    • Wzmocnienie słabych lub też uszkodzonych zębów – jest to jedno z popularnych zastosowań korony. Uzupełnienie jest osadzane na stałym, naturalnym zębie, chroni go przed urazami mechanicznymi oraz działaniem, np. kwasów oraz bakterii, które mogłyby doprowadzić do jego osłabienia i w efekcie rozwoju stanów zapalnych a także złamania lub konieczności ekstrakcji.
    • Odbudowa zębów, np. złamanych – gdy dojdzie już do złamania zęba, również można zdecydować się na założenie korony. Takie uzupełnienia prezentują się estetycznie, ale również chronią pozostałe zęby przed wypadnięciem.
    • Uzupełnienie ubytków – gdy wskutek leczenia kanałowego lub też borowania zęba nastąpiła znaczna utrata struktury zęba, a zwykłe uzupełnienie jest niewystarczające, wykorzystuje się solidne korony.
    • Osłona dla zębów przebarwionych, o nieatrakcyjnym wyglądzie – wielu pacjentów decyduje się na założenie korony wtedy, gdy zęby naturalne są przebarwione i nie możliwe jest przywrócenie im białego zdrowego wyglądu. Uzupełnienia te znacznie poprawiają estetykę uśmiechu i bardzo często również samopoczucie pacjentów.

    W jaki sposób pielęgnować korony zębowe?

    Należy pamiętać, że o korony, podobnie, jak o swoje naturalne zęby, należy odpowiednio dbać, ponieważ również mogą ulec zniszczeniu. Aby zatem uniknąć przykrych konsekwencji, trzeba myć zęby standardowo dwa razy dziennie i czyścić przestrzenie międzyzębowe. Dobrze jest także unikać spożywania twardych pokarmów. Stosując się do tych wszystkich zaleceń, można mieć pewność, że zęby będą służyć w świetnym stanie nawet przez kilkadziesiąt lat, bez konieczności wymiany koron na nowe.

    Czy istnieją przeciwwskazania do założenia koron zębowych?

    Głównym przeciwwskazaniem założenia korony na ząb naturalny jest choroba próchnicowa, która dosięga do poziomu dziąsła lub jeszcze głębiej. Koron nie wykonuje się zazwyczaj w przypadku, gdy pozostałość zęba, który znajduje się nad dziąsłem, wynosi mniej niż 2-3 mm. Ocenę możliwości zastosowania korony w każdym przypadku ocenia lekarz stomatolog.

    Most to stałe rozwiązanie protetyczne, uzupełniające brak od jednego do nawet kilkunastu zębów. To rozwiązanie protetyczne, którego nie wyjmuje się – jest na stałe zacementowane w jamie ustnej.

    Korony i mosty są najwygodniejszymi oraz najbardziej komfortowymi uzupełnieniami braków zębów, doskonale imitującymi zęby naturalne. Mosty najczęściej wykonywane są z porcelany na podbudowie metalowej, które cechuje dobra wytrzymałość i efekt kosmetyczny.

    Most składa się koron protetycznych – osadzonych na zębach filarowych sąsiadujących z brakiem zębowym oraz przęsła – imitującego brakujące zęby, zawieszonego tuż nad dziąsłem (wyrostkiem zębodołowym). Most odtwarza czynność i kształt utraconych zębów.

    Mosty porcelanowe

    Mosty porcelanowe – to rodzaj stałej odbudowy zęba lub zębów, które leżą obok siebie. W protetyce każdy most składa się z filarów, czyli oszlifowanych zębów pacjenta oraz z przęsła mostu. Są to sztuczne zęby zastępujące brakujące uzębienie. Do określenia wielkości mostu najczęściej stosuje się określenie „punkt”. Jako punkt przyjmuje się liczbę koron – zarówno filarowych, jak i zębów odbudowujących luki w łuku zębowym.

    Dlaczego warto zdecydować się na założenie mostu protetycznego?

    Niestety, długotrwały brak zębów w jamie ustnej może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Zęby, które sąsiadują ze sporą luką, przechylają się i w efekcie dochodzi do znacznego zaniku pionowego oraz poziomego kości, co uniemożliwia już prawidłową implantację. Ponadto, brak nawet jednego zęba w jamie ustnej może spowodować rotację zębów, czyli przemieszczanie się ich w sąsiednie luki, doprowadzić do nieprawidłowych nawyków żucia, które mogą wpłynąć w sposób negatywny na stawy skroniowo-żuchwowe. Zaniki kości mogą natomiast doprowadzić do tego, że twarz przedwcześnie zyska starczy wygląd. Warto zatem jak najszybciej zapisać się na konsultacje do zabiegu założenia mostu.

    Mosty protetyczne – wskazania do zabiegu

    Głównymi wskazaniami wykonania mostów protetycznych są czynniki estetyczno-zdrowotne. Pacjenci stawiają na to rozwiązanie, aby odzyskać ładny uśmiech, ale także, by uniknąć przemieszczania się zębów oraz zaniku kości. Warto jednak podkreślić, że na założenie mostu protetycznego mogą zdecydować się osoby, mające pomiędzy lukami zdrowe zęby, które można w odpowiedni sposób oszlifować.

    W jaki sposób zakłada się most protetyczny?

    Wykonanie mostu protetycznego wymaga około 3 wizyt w gabinecie stomatologicznym. Początkowo specjalista z We Smile przeprowadza z pacjentem wywiad, przegląda zdjęcie RTG lub też zleca jego wykonanie. Następnie, dokładnie sprawdza stan dziąseł, zębów, ewentualnie kwalifikuje do przeprowadzenia zabiegu endodoncji lub też leczenia próchnicy.

    Gdy pacjent zostanie pomyślnie zakwalifikowany do założenia mostu, lekarz oszlifowuje ząb, pobiera wycisk i na tej podstawie technik wykonuje most. Pomiędzy wizytami pacjentowi zakładane są korony tymczasowe, aby zęby były w odpowiedni sposób zabezpieczone. Na kolejnej wizycie wykonany most zostaje przez specjalistę przymierzony i gdy pasuje, na stałe osadza się go w jamie ustnej.

    Most protetyczny – zalety

    Zdecydowanie się na założenie mostu protetycznego ma sporo zalet. Przede wszystkim pacjentowi znacząco poprawia się dykcja oraz artykulacja. Most zębowy przejmuje w naturalny sposób funkcję zębów. Należy jednak pamiętać, aby uważać na zbyt twarde produkty spożywcze. Istnieje możliwość uzupełnienia luki po więcej niż jednym zębie. Można bez problemu zrobić most na 2, 3 zęby.

    MASZ PYTANIA? UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ!

    infolinia: +48 734 000 408
    Stomatologia We Smile
    ul. Rozłogi 18 | lok. U8 Warszawa-Bemowo
    Recepcja
    pon-pt: 9:00-20:00 | sob: 10:00-15:00
    Certyfikaty i Dyplomy
    Polub Nas

    Otrzymuj informacje o promocjach i nowościach stomatologii na Bemowie.

    WeSmile 2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.

    Copyright 2021 by WeSmile. Prawa zastrzeżone.