Uśmiechnij się :-)

 

Wybielanie
zębów

Większość z nas marzy o pięknym i białym uśmiechu, jednak pomimo zdrowego uzębienia jego wygląd czasem nie jest wystarczająco satysfakcjonujący. Najlepszym rozwiązaniem wówczas jest wybielanie zębów.

Co trzeba wiedzieć
o wybielaniu zębów?

Istnieją dwie metody wybielania zębów:

 • Wybielanie gabinetowe: zabieg polega na założeniu na zęby preparatu wybielającego. Po odpowiednim zabezpieczeniu dziąseł, preparat aktywowany jest źródłem światła w postaci lampy lub lasera.
 • Wybielanie nakładkowe (domowe): zęby rozjaśniane są za pomocą indywidualnie przygotowanych nakładek, które wypełnia się żelem wybielającym, nakładki należy nosić przez parę godzin dziennie przez kilka dni, najczęściej około tygodnia.
nakładkowe wybielanie zębów

W naszym gabinecie wykonamy nakładki do wybielania w domu, jak również zapewnimy najbardziej skuteczną metodę – wybielanie laserowe. Zapraszamy na wizytę konsultacyjną gdzie lekarz przedstawi dokładnie wady i zalety poszczególnych rozwiązań i wskaże wybór odpowiedni dla Ciebie.

Jak działa wybielanie zębów?

Aby wybielić zęby, niezbędne są profesjonalne i atestowane produkty zawierające nadtlenek karbamidu w optymalnym stężeniu, co umożliwi jego przeniknięcie przez tkanki zęba. Ciemne pigmenty są rozkładane, a zęby natychmiast wydają się jaśniejsze.

Jeśli chcesz kupić żel wybielający, zwróć szczególną uwagę na stężenie środka wybielającego – jest to kluczowe dla wyniku zabiegu. Ponadto istotną rolę odgrywa czas trwania aplikacji. Jeśli masz mocno przebarwione zęby, konieczne będzie przeprowadzenie kilku zabiegów – zarówno przy sposobach domowych jak i w metodzie gabinetowej.

Czy mogę wybielić zęby w domu?

Wśród metod domowych znajdują się żele oraz paski wybielające do zakupienia w aptece. Zawierają one jednak dość niskie stężenie substancji aktywnej.

Metodą łączoną jest zastosowanie w domu nakładek wykonanych w gabinecie stomatologicznym, które wypełniamy żelem otrzymanym od stomatologa. Nakładki takie zakłada się zgodnie z zaleceniem lekarza na określoną ilość czasu w ciągu dnia kontynuując leczenie przez kilka dni.

Metoda ta przynosi dość trwałe i widoczne rezultaty, wiąże się jednak z dyskomfortem w okresie wybielania – bardzo często pojawia się nadwrażliwość zębów, niekiedy dochodzi do silnego podrażnienia dziąseł.

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym – zalety

Wśród metod gabinetowych wyróżniamy wybielanie:

 • samym żelem,
 • żelem z aktywacją przy użyciu lampy (np. beyond),
 • żelem z użyciem lasera.

Wybielanie zębów lampą / laserem

Kolejność wymienionych metod nie jest tu przypadkowa – najsilniejszy efekt uzyskamy bowiem kiedy zastosujemy laser. Ponadto umożliwi on skrócenie czasu zabiegu, a więc ograniczy również nadwrażliwość zębów związaną z wybielaniem.

Każda z metod gabinetowych jest jednak efektywna – stosujemy bowiem żele o dużych stężeniach, a to powoduje że możemy uzyskać rozjaśnienie zębów o kilka tonów.

Ważne jest, aby pamiętać że istnieje kilka przeciwwskazań do zabiegu – szczegółowe informacje uzyskasz po konsultacji ze stomatologiem.

Zarezerwuj Wizytę
+48 734 000 408

  Zalecenia po wybielaniu zębów

  Sama wizyta w gabinecie nie gwarantuje idealnego uśmiechu – istnieje szereg zaleceń, których należy przestrzegać po wybielaniu.

  Najważniejszym z nich jest biała dieta. Oznacza to, że w okresie 3ech do 14 dni należy wystrzegać się barwiących pokarmów – najlepszym rozwiązaniem jest oparcie diety na nabiale, białym mięsie, niektórych warzywach. Niestety dania mocno przyprawiane, kwaśne i kolorowe owoce czy napoje, wino – to produkty które nie powinny pojawić się w jadłospisie.

  Palenie tytoniu jest również przeciwwskazane.

  MASZ PYTANIA? UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ!

  infolinia: +48 734 000 408
  Stomatologia We Smile
  ul. Rozłogi 18 | lok. U8 Warszawa-Bemowo
  Recepcja
  pon-pt: 9:00-20:00 | sob: 10:00-15:00
  Certyfikaty i Dyplomy
  Polub Nas

  Otrzymuj informacje o promocjach i nowościach stomatologii na Bemowie.

  WeSmile 2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.

  Copyright 2021 by WeSmile. Prawa zastrzeżone.