Uśmiechnij się :-)

 

Stomatologia zachowawcza

W We Smile kompleksowe podejście do leczenia polega na tym, że przede wszystkim jesteśmy nastawieni na zachowanie i zabezpieczenie własnych zębów pacjentów. Stomatologia zachowawcza zajmuje się nie tylko eliminacją próchnicy i wypełnieniem ubytków, ale również profilaktyką, która ma zapobiec powstaniu choroby próchnicowej.

Nowoczesne materiały opatrunkowe stosowane w naszej klinice gwarantują najwyższą jakość i trwałość wypełnień.

Zęby każdego pacjenta są inne, dlatego wizytę rozpoczynamy od analizy klinicznej oraz w razie potrzeby radiologicznej w naszej pracowni radiologicznej.

Czym jest
stomatologia
zachowawcza?

Stomatologia zachowawcza jest podstawowym działem stomatologii, zajmującym się profilaktyką oraz leczeniem ubytków tkanek zęba pochodzenia próchnicowego i niepróchnicowego. Obejmuje również leczenie chorób błony śluzowej jamy ustnej oraz chorób tkanek przyzębia w podstawowym zakresie.

W We Smile na warszawskim Bemowie zapewnimy bezbolesne usunięcie próchnicy oraz estetyczną odbudowę tkanek zęba. Stawiamy zarówno na dokładność jak i estetykę i trwałość wypełnień. W przypadku pojawiającej się nadwrażliwości czy ubytków nie próchnicowego pochodzenia, nasi dentyści dzięki swojej wiedzy, znajdą dla Państwa najlepsze rozwiązanie.

Własne zdrowe zęby zawsze są najlepszym rozwiązaniem. Dlatego dobry dentysta zawsze dąży do zachowania zębów pacjenta

leczenie stomatologiczne

Przyczyny powstania próchnicy

Przyczyną powstania próchnicy są: zła higiena jamy ustnej, niewłaściwa dieta (spożywanie cukrów) oraz bakterie. Rozwój próchnicy następuje etapowo i w zależności od stadium, na którym zostaje zdiagnozowany, dobieramy dla Państwa odpowiednie metody leczenia:

 • leczenie próchnicy zębów
 • odbudowa tkanek zęba materiałami swiatłoutwardzalnymi (wypełnienia)
 • leczenie endodontyczne (kanałowe)
 • nieinwazyjne – zastosowanie fluoryzacji, zabiegi profilaktyczne, np. higienizacja

Warto więc pamiętać – należy odwiedzać nasz gabinet regularnie, co najmniej co 6 miesięcy, aby lekarz stomatolog mógł ocenić stan higieny jamy ustnej i w odpowiednim czasie podjąć właściwe leczenie.

Jak wygląda leczenie próchnicy?

Lekarz stomatolog usuwa wiertłem zmieniona próchnicowo tkankę, wszystko zależy od tego jak głęboki jest ubytek. Jeżeli jest to początkowe stadium próchnicy w postaci białej plamy nie ma konieczności borowania szkliwa. W przypadku gdy zmieniona próchnicowo tkanka sięga szkliwa, zębiny lub miazgi konieczne jest jej usunięcie i zastąpienie materiałem – najczęściej jest to światłoutwardzalny kompozyt. Gdy miazga jest znacznie uszkodzona konieczne będzie leczenie kanałowe.

Dlaczego wizyty kontrolne u dentysty powinny odbywać się co 6 miesięcy?

Tylko dokładne obejrzenie zębów przez dentystę może doprowadzić do wykrycia ich zmian i rozpoczęcia ich leczenia w tak wczesnym stadium. Pozwala to zaoszczędzić stresu, czasu i pieniędzy. W przypadku próchnicy wykrytej na tym etapie, dobry stomatolog będzie w stanie podjąć kroki by wyleczyć zmiany.

Dlaczego warto zdecydować się na odbudowę zębów materiałem kompozytowym?

Najważniejszą zaletą wypełnień kompozytowych jest ich estetyka. Dzięki szerokiej palecie odcieni założony materiał nie różni się od własnych tkanek zęba. Kolejną zaletą jest trwałość, która połączona z odpowiednią techniką odbudowy i zdolnościami manualnymi lekarza daje doskonałe rezultaty.

Zarezerwuj Wizytę
+48 734 000 408

  MASZ PYTANIA? UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ!

  infolinia: +48 734 000 408
  Stomatologia We Smile
  ul. Rozłogi 18 | lok. U8 Warszawa-Bemowo
  Recepcja
  pon-pt: 9:00-20:00 | sob: 10:00-15:00
  Certyfikaty i Dyplomy
  Polub Nas

  Otrzymuj informacje o promocjach i nowościach stomatologii na Bemowie.

  WeSmile 2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.

  Copyright 2021 by WeSmile. Prawa zastrzeżone.